А+ Збільшити шрифт

А- Зменшити шрифт

День спільних дій в інтересах дітей

опубліковано: 25 листопада 2021 оновлено: 10 серпня 2022

День спільних дій в інтересах дітей - мета його проведення – об’єднання зусиль усіх громадських, державних та суспільних інституцій, засобів масової інформації, батьків, громадян України на вирішення найбільш нагальних проблем дітей, обговорення їх становища та забезпечення дотримання державою їх прав, особливо дітей вразливих категорій.

Найбільш вразлива категорія дітей - це діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, діти, які постраждали внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів, діти, які перебувають у складних життєвих обставинах, діти, які зареєстровані як внутрішньо переміщені особи.

Спеціалістами служби у справах дітей виконкому Тернівської районної у місті ради проводиться активна робота щодо пошуку кандидатів в прийомні батьки, батьки-вихователі. Започатковані зустрічі в режимі онлайн, з прийомними батьками, батьками - вихователями, прийомними дітьми та дітьми - вихованцями; проведені індивідуальні зустрічі з опікунами/піклувальниками. Ведеться активна робота зі створення патронатних сімей для здійснення тимчасового догляду, виховання та реабілітації дітей, які через складні життєві обставини тимчасово не можуть проживати разом із батьками чи іншими законними представниками.

З метою  профілактики злочинності, негативних проявів серед дітей запобігання безпритульності та бродяжництву, службою у справах дітей  виконкому Тернівської районної у місті ради спільно з правоохоронними органами, відділом освіти, центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді постійно проводяться профілактичні рейди: «Діти вулиці». Метою зазначеного рейду є проведення профілактичної роботи з дітьми негативного оточення та надання їм реабілітаційної допомоги.

Саме в Міжнародний день спільних дій в інтересах дітей,  ми дорослі,  повинні будувати правову державу для своїх дітей з дотриманням їх законних прав та інтересів. І в результаті створення такої держави, наші діти матимуть правовий захист та впевненість в своєму житті.

Кожен з нас може внести позитивні зміни в життя хоча б однієї дитини, а спільними зусиллями ми зможемо змінити дитячий світ на краще!