А+ Збільшити шрифт

А- Зменшити шрифт

Інформація про район

опубліковано: 02 листопада 2015 оновлено: 14 січня 2021
     

Інформація про Тернівський район міста Кривого Рогу

Тернівський район розташований в північній частині міста Кривого Рогу.

З 1898 до 1956 роки це було шахтарське селище Веселі Терни.

В 1956 році воно набуло статусу міста.

У 1969 році згідно з Указом Президії Верховної Ради Української РСР № 176 «Про утворення районів в окремих містах Української РСР» у місті Кривому Розі за рахунок міста Терни і частини території Жовтневого району був утворений Тернівський район.

На півночі Тернівський район граничить з Петрівським районом Кіровоградської області, на півдні - з Жовтневим районом міста Кривого Рогу, на заході та сході - з Криворізьким сільським районом.

Природно- геологічний потенціал району складає  залізна руда.

Сьогодні – це один з семи розвинених промислових районів міста Кривого Рогу.

Загальна територія району складає - 7,754 тис. га.

Чисельність населення району – 79,1 тисяч осіб. 

До складу району входять:

  • 2 села (Новоіванівка, Тернуватий Кут);
  • 2 селища (Гірницьке, Коломійцеве);
  • 13 квартальних та 20 вуличних комітетів;
  • 8 комітетів мікрорайонів;
  • 263 будинкових комітетів. 

В районі нараховується:

  • 228 вулиць;
  • 20 провулків;
  • 3 площі;
  • 2 парки;
  • 19 скверів;
  • 3 бульвари;
  • 24 зелених зони загальною площею 118 га. 

Довжина автомобільних доріг Тернівського району складає 235 тис.км. Протяжність електромереж 224,5 км.

Житловий фонд району  налічує:

  • 937 будинків, які знаходяться в комунальній власності міста;
  • 8  об’єднань співвласників багатоповерхових будинків;
  • 9  будинків житлово-будівельних кооперативів;
  • 7487 будинків індивідуальної забудови.
Основна кількість тернівчан зайняті в гірничо-добувній галузі. Найбільшим базоутворюючим підприємством Тернівського району є ПУБЛІЧНЕ АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО « ПІВНІЧНИЙ ГІРНИЧО-ЗБАГАЧУВАЛЬНИЙ КОМБІНАТ» Групи Метінвест, до складу якого входять: два потужні залізорудні кар’єри, три дробильні та три огрудкувальні фабрики, чотири залізничні і автотранспортний цехи. Це підприємство є закінченим циклом підготовки доменної сировини на базі родовища залізистих кварцитів.
 
На території району здійснюють свою діяльність 5 із 20 структурних підрозділів ПАТ «Кривбасзалізрудком», ТОВ «Кривбасремонт», ТОВ «Завод бурової техніки «ДСД».
 
 Для покращення комфортних умов проживання мешканців Тернівського району за останній час прискорився розвиток соціально-побутового та соціально-культурного комплексу району.
 
Комунальними підприємствами протягом поточного року встановлено 3 зупиночних павільйони ( в тому числі, 1 – за рахунок бюджетних коштів) та 6 дитячих майданчиків, приведено до належного стану 5 зупиночних павільйонів і 10 кладовищ, висаджено 400 дерев та 935 одиниць кущів, проведено благоустрій: парку Ленінського житлового масиву, лісопарку в житловому масиві Гвардійський, скверу по вулиці Щербакова, вулиці Лаштоби, 10 куточків відпочинку по вулицях Федоренка та Ухтомського, зони відпочинку біля води по вулиці Маршака. Покладено 13179 тонн асфальто-бетону, відремонтовано 91400 кв.м автодоріг, замінено 3241 лампу та встановлено 1245  світильників.
 
Завдяки впровадженню системної роботи в напрямку зміцнення інституту приватної власності розвиток підприємництва в Тернівському районі характеризується стійкою тенденцією покращання його кількісних і якісних показників.
 
У районі зареєстровано понад 3 тис. суб’єктів господарювання, працює більше 400 об’єктів торгівлі, 200 об’єктів сфери  побуту та 40 закладів ресторанного господарства.
 
Серед  доходів бюджету міста майже третину складає сума податкових надходжень, що були сплачені суб’єктами господарювання Тернівського району.
 
Освітня галузь району налічує 48 закладів, з них: 19 загальноосвітніх навчальних  закладів, 4 навчально-виховних комплексів, 17 дошкільних і 6 позашкільних навчальних закладів фізкультурно-оздоровчого, художньо-естетичного та гуманітарного напрямку, в яких виховуються і навчаються близько 10,6 тисяч дітей дошкільного і шкільного віку.
       Освіту та повноцінний розвиток дітей забезпечують 1150 педагогічних працівників.
 
Професійно-технічну освіту в районі надають 3 заклади: Індустріальний коледж ДВНЗ «Криворізький національний університет», Криворізький професійний будівельний ліцей, філія Криворізького навчально-виробничого центру, в яких навчаються понад 1,5 тисячі чоловік.
 
 Культурному розвитку та відпочинку жителів району слугують 16 закладів культури: 3 палаци, 2 музичні та 1 художня школи, 3 бібліотеки для дітей та 6 - для дорослих, Тернівська філія комунального закладу культури «Криворізький міський історико-краєзнавчий музей». В районі 20 художніх колективів мають Почесне звання «народний» та    «зразковий»
 
Художні колективи та солісти закладів культури району є неодноразовими призерами близько 20 Міжнародних та Всеукраїнських конкурсів та фестивалів.
 
Широка мережа   фізкультурно-спортивних закладів успішно сприяє впровадженню здорового способу життя серед мешканців Тернівського району.
 
Всього в районі 192 спортивні споруди. З них:  2 стадіони, 2 плавальних басейни, 130 площинних спортивних споруд (13 майданчиків з тренажерним обладнанням, 7 футбольних полів та інші);  6 спортивних клубів, дві дитячо-юнацькі спортивні школи №№5,7.
 
 Про здоров’я мешканців Тернівського району дбають 8 лікувальних закладів: комунальний заклад «Криворізька міська лікарня №7» Дніпропетровської обласної ради», комунальний заклад «Криворізька міська клінічна лікарня №8» Дніпропетровської обласної ради», яка у 2010 році отримала статус «Клініка доброзичлива до дитини», комунальний заклад «Криворізька міська лікарня №14» Дніпропетровської обласної ради», комунальна установа  «Центр первинної медико-санітарної допомоги №1» Криворізької міської ради, комунальна установа  «Центр первинної медико-санітарної допомоги №2» Криворізької міської ради (амбулаторії №№2,3), обласний комунальний заклад «Криворізький протитуберкульозний диспансер №2», комунальний  заклад  «Криворізька  стоматологічна  поліклініка № 6»  Дніпропетровської обласної ради», лікувально-діагностичний центр №2 ТОВ «Медиком». Усі вони забезпечені високопрофесійними спеціалістами і оснащені необхідним обладнанням та інструментарієм.
 
Обслуговуванням  пенсіонерів і одиноких непрацездатних громадян успішно займається  комунальна установа «Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) в Тернівському районі». Його працівники надають побутові, соціальні, медичні послуги 2,5  тисячам громадян.
 
В районі функціонують комунальні установи «Будинок милосердя» та «Будинок милосердя «Затишок»; 5 кімнат та один центр медико-соціальної  допомоги Товариства Червоного Хреста.
 
Справжньою перлиною Тернівського району є Криворізький  ботанічний сад Національної Академії наук України -  об’єкт природно-заповідного фонду України загальнодержавного значення. В ньому зібрані значні колекції тропічних і субтропічних рослин, квітниково-декоративних, лікарських, ґрунтопокривних та рідкісних рослин; створені дендрарій, сад безперервного цвітіння, розарій, сад бузку та садового жасмину, оранжереї. З 2004 року, згідно розпорядження Кабінету Міністрів, колекція деревних і чагарникових рослин визнана національним надбанням України.
 
Ботанічний сад співпрацює з промисловими підприємствами міста з питань мінімізації техногенного впливу на ландшафти, створення нових скверів, озеленення промислових майданчиків. Приймає активну участь у виконанні програми охорони довкілля, спрямованої на покращення екологічної ситуації у місті.