Інформація про місто
Загальна інформація про місто Кривий Ріг
Перша офіційна письмова згадка про Кривий Ріг знайдена в "Розписі заснованих поштових станцій по річці Інгулець від Кременчука до Херсона" і датована 27 квітня (8 травня) 1775 року.
У XVIII столітті Кривий Ріг став великим запорізьким поселенням у складі Інгулецької паланки Запорізької Січі, з першої третини XIX століття - перетворено на військове поселення. У 1860 році Кривий Ріг набув статусу містечка у складі Херсонської губернії, а з 1919 року Кривий Ріг - повітове місто у складі Катеринославської губернії.
Свою назву місто отримало від форми кривого мису (рогу) на злитті річок Інгулець і Саксагань, де було засновано перше поселення. За іншою версією назва виникла від запорізького козака Рога, прозваного "Кривим", що оселився у цьому мальовничому місці.
Зараз місто Кривий Ріг займає територію площею 430,0 км2 і має протяжність з півночі на південь 126 км (найбільша в Європі) та ширину до 20 км .
Географічне положення міста – 47055' північної широти, 33015' східної довготи.
Криворіжжя - один із найбагатших на корисні копалини районів України. Більшість із відомих родовищ пов'язана із стародавніми породами Українського щита. Найбільш важливими серед них є рудні родовища, поклади бурого вугілля, мармуру, доломітів (40% балансових запасів України), покрівельних та талькових сланців, сурику, охри, мумії, будівельних пісків, суглинків, скандію, ванадію та ще близько 40 елементів таблиці Менделєєва, комплексне використання яких дозволить забезпечити добробут майбутніх поколінь громадян України.
У наш час у Кривбасі добуваються три основні промислові типи залізних руд: багаті руди, які безпосередньо використовуються у металургії, магнетитові і окислені залізисті кварцити, які потребують збагачення. Багаті руди залягають головним чином серед окислених кварцитів, утворюючи близько 300 рудних покладів. Вміст заліза в них більш як 46%, шкідливих домішок - соті долі відсотка. Добувають їх переважно підземним способом.
Загальні розвідані запаси залізних руд у Кривбасі складають понад 32 млрд.тон.
Крім того, на Криворіжжі є і унікальне у своєму роді виробне каміння, представлене променистим кварцом - різноманітні природні "котячі", "зміїні", "соколині", "тигрові очі" та криворізька яшма.
Криворіжжя багате і мінеральними водами як питними лікувально-столовими, так і лікувальними (радоновими, сірководневими, залізистими та водами, багатими на йод і бром) для зовнішнього призначення, які за хімічними властивостями близькі водам П'ятигорська та Цхалтубо.
Кривий Ріг – місто обласного підпорядкування Дніпропетровської області, розташоване в центральній частині Українського кристалічного масиву у степовій зоні України на злитті річок Інгулець і Саксагань, які входять до басейну р.Дніпро.
Економічний потенціал міста представляють понад 12,6 тисяч суб’єктів підприємницької діяльності – юридичних осіб та майже 78,5 тисяч підприємців - фізичних осіб.
Сучасний Кривий Ріг - це велике індустріальне місто, про що свідчить той факт, що місячний обсяг виробництва промислової продукції дорівнює аналогічним показникам столиці України міста Києва.