А+ Збільшити шрифт

А- Зменшити шрифт

Бережемо Первоцвіти разом!

опубліковано: 07 березня 2024 оновлено: 24 квітня 2024

     Щорічно проводиться екологічна акція «Первоцвіт», метою якої є привернення уваги мешканців міста до охорони рідкісних ранньоквітучих і реліктових видів рослин, у тому числі занесених до Червоної книги України, які перебувають під загрозою зникнення.

     Первоцвіти – це безцінний дар природи, який потребує нашого збереження. Останніми роками кількість первоцвітів в Україні значно скоротилася. Це відбувається внаслідок господарського освоєння місць зростання первоцвітів, намагання окремих людей перетворити їх на засіб заробітку. Більшість рослин, які віщують нам прихід весни, за останні десятиліття опинилися на межі зникнення та занесені до Червоної книги України, а саме: підсніжник звичайний, шафран Гейфелів (крокус), цибуля ведмежа (черемша) та багато інших. Ці рослини підлягають суворій охороні, а за незаконний збір та продаж первоцвітів передбачена адміністративна відповідальність.

     Варто зазначити, що при зриванні стебла з трьома первоцвітами гинуть 45-60 цибулин та ушкоджуються сусідні рослини. Зривання первоцвіту наносить невиправну шкоду українській фауні – адже рослини не встигають розмножуватися і їх, з кожним роком, стає все менше. Вже за кілька десятиліть наші улюблені перші весняні квіти можуть зникнути взагалі. Слід знати, що саме ці квіти є єдиним джерелом живлення для багатьох видів комах.

     Згідно чинного законодавства, здійснюючи торгівлю рідкісними та зникаючими видами рослин та їх частинами, громадяни порушують закони України: "Про рослинний світ", "Про охорону навколишнього природного середовища", "Про Червону Книгу України".

    Зникнуть первоцвіти - зникне величезна кількість метеликів, бджіл, джмелів, інших комашок, котрі захищають ліс від шкідників.

    Кожен свідомий громадянин повинен проявляти  природоохоронні навички та почуття відповідального ставлення до природи. Усвідомити, що перші весняні квіти відіграють важливу роль в житті природного угрупування і потребують нашого захисту.

    Виконком Тернівської районної у місті ради привертає увагу до проблеми збереження ранньоквітучих рослин, необхідності прояву екологічної свідомості та закликає: не зривати, не продавати та не купувати первоцвіти!!!