А+ Збільшити шрифт

А- Зменшити шрифт

Щодо заборони спалювання сухої рослинності та сміття!

опубліковано: 04 липня 2024 оновлено: 24 липня 2024

Виконком Тернівської районної у місті ради звертається з попередженням утриматися від спалювання сухої рослинності, сміття на території району та відповідально ставитися до встановленого порядку належної утилізації та захоронення рослинності або її залишків (відходів), так як відповідальність за такі порушення передбачена Кодексом України про адміністративні правопорушення, зокрема: 

- статтею 771 (зі змінами) «Самовільне випалювання рослинності або її залишків» - від ста вісімдесяти (3060 грн.) до трьохсот шістдесяти (6120 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від дев’ятисот (15300 грн.) до однієї тисячі двохсот шістдесяти (21420 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

- статтею 82 «Порушення вимог щодо поводження з відходами під час їх збирання, перевезення, зберігання, оброблення, утилізації, знешкодження, видалення або захоронення» тягне за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти (340 грн) до вісімдесяти (1360 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб, громадян - суб'єктів підприємницької діяльності - від п'ятдесяти (850 грн.) до ста (1700 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Додатково звертаємо увагу, що за порушення Правил благоустрою передбачена адміністративна відповідальність за ст.152 Кодексу України про адміністративні  правопорушення, у вигляді накладання штрафу:

1)      на        громадян      від        двадцяти      (340  грн.)      до     вісімдесяти   (1360 грн.)

неоподатковуваних мінімумів доходів громадян:

2)      на    посадових    осіб,     громадян  -  суб’єктів    підприємницької    діяльності   від

п’ятдесяти (850 грн.) до ста (1700 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Закликаємо громадян: не будьте байдужими, якщо помітили дим, тління або слабкий вогонь! Зверніть увагу - загасити займання трави поблизу житлового сектору на самому початку легко - просто вилити відро води чи закидати землею. Просимо відповідально ставитися до власного життя та здоров'я! Пам'ятайте – попередити трагедію набагато легше, ніж ліквідувати її наслідки. Не спалюйте сміття та рослинні рештки-не забруднюйте повітря, бережіть власне життя і здоров’я!