Офіційний сайт виконкому Криворізької міської ради Виконком Криворізької міської ради Офіційний веб-сайт виконкому Криворізької міської ради

Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області ІНФОРМУЄ!

Вогнеборці проінструктували священнослужителів міста

Напередодні великого релігійного свята Великодня особовий склад Криворізького міського відділу Головного управління ДСНС України у Дніпропетровській області провів додаткові інструктажі з священнослужителями та обслуговуючим персоналом культових споруд міста.

Особливу увагу було приділено питанню дотримання заходів безпеки при використанні відкритого вогню, коли віряни запалюють особливо велику кількість свічок, лампадок в храмі. Також, співробітники ДСНС перевірили наявність первинних засобів пожежогасіння, утримання шляхів евакуації та електромережі в належному стані.

Настоятелі культових споруд запевнили рятувальників, що вони постійно нагадують прихожанам про необхідність дотримання правил пожежної безпеки.

Заходи профілактики під час карантину, пов’язаного із поширенням коронавірусної інфекції

Джерело вірусу – людина і лише людина. Чим менше контактів з людьми, тим менше шансів захворіти. Уникайте місць масового скупчення людей. Намагайтеся якнайменше перебувати поряд із людьми, які хворіють на застуду, мають нежить або кашель. Якщо захворіли ви, то тримайте дистанцію поруч з іншими, щоб вберегти їх від хвороби.

Захворіли – лишайтеся вдома.  Грип швидко передається іншим, тож ваше перебування в людних місцях сприятиме поширенню інфекції.

Прикривайте ніс та рот. Під час кашлю та чхання грип розповсюджується особливо швидко. Прикрийте серветкою органи дихання – це знизить ймовірність передачі інфекції іншим.

Мийте руки. Руки хворого – джерело вірусу не менш значуще, ніж рот і ніс. Мийте руки часто, ретельно, постійно носіть із собою вологі дезінфікуючі гігієнічні серветки.

Намагайтеся не торкатися обличчя. Очі, рот та ніс для мікробів, як вхідні двері. На руках дуже багато мікробів та торкаючись ними обличчя ви збільшуєте їх ні шанси потрапити в організм.

Привчіть себе до корисних звичок. Ретельно очистіть та продезінфікуйте поверхню, до якої часто торкаєтеся вдома, на роботі або в навчальних закладах. Це особливо важливо, якщо в приміщенні перебуває хворий.

Провітрюйте та дезинфікуйте приміщення та поверхні, до яких часто торкаєтеся вдома, на роботі або в навчальних закладах.

Стежте за достатньою кількістю сну, будьте фізично активними, уникайте стресу, пийте багато води та харчуйтеся поживною їжею.

Гуляти на свіжому повітрі можна скільки завгодно, тримаючи відстань від інших людей. Підчепити вірус під час прогулянки практично нереально.

Пам’ятка щодо поведінки під час загрози поширення короновірусної інфекції

Що таке новий коронавірус?

Коронавіруси – це велика родина респіраторних вірусів, що можуть спричиняти захворювання: від звичайної застуди до тяжкого гострого респіраторного синдрому.

Новий штам коронавірусу може викликати тяжку форму пневмонії. Перебіг хвороби залежить від імунітету людини. Більшість людей, які померли внаслідок зараження вірусом, мали проблеми зі здоров’ям. Серед померлих багато людей літнього віку з хронічними захворюваннями.

Діапазон вираженості симптомів: деякі люди мають легкі симптоми, інші — тяжко хворіють. Це ускладнює встановлення справжньої кількості заражених та швидкості передачі вірусу від людини до людини.

Найпоширеніши симптомами є головний біль, кашель, лихоманка та утруднення дихання, в деяких випадках – діарея або кон’юнктивіт. Інкубаційний період триває від 2 днів до 2 тижнів.

Як довго вірус живе на поверхнях?

За попередньою інформацією вірус може виживати на поверхнях лише протягом декількох годин. Прості дезінфікуючі засоби можуть вбити вірус, унеможливлюючи зараження людей.

Як захиститись від нового коронавірусу?

Щоб зробити себе менш вразливим до вірусів завжди дотримуйтесь рекомендацій:

  • мийте руки;
  • уникайте близьких контактів з хворими;
  • збалансовано харчуйтеся;
  • пийте достатньо рідини;
  • провітрюйте та зволожуйте приміщення;
  • ведіть здоровий спосіб життя;
  • подбайте про достатню кількість сну;
  • не споживайте сирих чи недостатньо термічно оброблених продуктів тваринного походження.

Поширені фейки

Багато компаній пропонують товари, медичні препарати, БАДи чи навіть вакцини, що мають вас захистити від нового вірусу. Проте наразі специфічного лікування та вакцини від уханського коронавірусу не існує. Не захищають від коронавірусу 2019-nCoV:

Захисні маски. Маски варто одягати людям, що вже захворіли, для зниження ризику зараження інших в закритих приміщеннях. На вулиці маски неефективні. Також маски вдягають лікарі під час операцій.

БАДи та гомеопатія. Ефективність цих препаратів не доведена, тому вони не здатні захистити від нового коронавірусу.

Імуномодулятори. Такі лікарські засоби може призначити лише лікар.

Цибуля, часник, алкоголь та інші засоби «народної медицини». Не має жодного наукового обґрунтування ефективності цих засобів. Алкоголь навпаки пригнічує імунну систему і послаблює організм, ускладнюючи процес боротьби з вірусом.

Шановні батьки!

У сьогоднішній складній економічній та соціальній ситуації в нашій країні, особливу тривогу ми відчуваємо за найбільш беззахисних громадян - маленьких дітей. Завдання дорослих полягає в тому, щоб не тільки оберігати і захищати дитину, але й підготувати її до зустрічі з різними складнощами та небезпечними життєвими ситуаціями.

Нещастя стається саме тоді, коли діти залишаються напризволяще, а небезпека чатує на кожному кроці: вдома – коли працюють електропобутові прилади та є вільний доступ до сірників та запальничок, вибухонебезпечних предметів, хімічних речовин; на вулиці - в умовах стрімкого потоку транспорту; під час відпочинку: у лісі, горах, біля водоймищ. Діти стають заручниками обставин, а їх незнання елементарних правил безпеки нерідко стають першопричинами сумних та трагічних наслідків. Додайте сюди невмілі  дії в екстремальних ситуаціях - і є усі чинники для трагедії.

Важливо не тільки оберігати дитину від небезпеки, а й готувати її до зустрічі з можливими труднощами, формувати уявлення про найбільш небезпечні ситуації, прищеплювати навички безпечної поведінки в побуті спільно з батьками, які виступають для дитини прикладом для наслідування. Отже навчання дітей є актуальним завданням для дорослих, які знаходяться в даний момент поруч з дитиною.

Головне управління ДСНС України у Дніпропетровській області звертається до батьків: не допускайте трагедії у вашій родині! Розповідайте своїм дітям про небезпеку гри з вогнем, навчайте їх правилам безпеки життєдіяльності. Не залишайте дітей без нагляду, дбайте про власну безпеку та безпеку своїх дітей. Навчайте дітей навичкам культури поведінки, демонструючи на власному прикладі обережність у поводженні з вогнем, водою, газо- та електроприладами, різного виду небезпечними речовинами та предметами.

 Пам’ятайте: безпека наших дітей залежить тільки від нас самих! Сподіваємося, що спільними зусиллями ми збережемо найцінніший скарб – дитяче життя!

 Будьте прикладом дітям. Пам’ятайте,  що  ваші  слова про дотримання правил безпеки нічого  не варті, коли ви самі ними щоденно нехтуєте. Поясніть  дітям, що використовувати  телефон  "101" без реальної загрози - злочинно, бо саме  в  цей  час десь може лютувати справжня, невигадана трагедія і рятувальники  не встигнуть на порятунок.

Рятувальники проводять рейдові перевірки лісових масивів

З метою запобігання і недопущення виникнення пожеж в екосистемах у пожежонебезпечний період рятувальники Кривого Рогу провели рейди по лісосмугам міста.

Головною причиною виникнення пожеж в екосистемах є людський фактор, а точніше людська недбалість та безвідповідальність за свої вчинки. Саме випалювання сухої трави та спалювання сміття може призвести до масштабних лісових пожеж та завдати непомірних збитків природі. Трагічними наслідки можуть бути й для самих людей – вогонь з відкритої території може перекинутись на присадибні ділянки й будинки їхніх господарів. Тож, для того, щоб не допустити виникнення пожежі, слід бути особливо обережними при поводженні з вогнем.

Під час проведення рейду рятувальники попередили людей, що спалювання сухої трави та сміття – категорично заборонено! Розповіли громадянам про основні причини виникнення пожеж на відкритій місцевості, міри для їх уникнення та способи ліквідації. Також роздаючи інформаційні листівки нагадали криворіжцям, що неможна розкладати багаття поблизу звисаючих крон дерев, у хвойних молодняках, серед сухого очерету. Ніколи не залишати вогнище без нагляду, не покидати місце відпочинку, не впевнившись, що вогонь повністю загашений.

Спеціалісти ДСНС роблять все можливе для запобігання вигорання лісних та паркових насаджень. Проте, вирішення цієї серйозної проблеми залежить від кожного з нас та відповідального ставлення до проблеми!

Державна служба України з надзвичайних ситуацій закликає громадян дотримуватися правил пожежної безпеки поблизу лісових масивів, на відкритих територіях та під час прибирання присадибних ділянок. Нагадуємо, що за самовільне спалювання сухої рослинності або її залишків передбачено адміністративну та кримінальну відповідальність. Такі дії несуть загрозу навколишньому середовищу і становлять небезпеку для життя людей.

   Не випалюйте суху траву, не розводьте багаття в лісі, не створюйте смітники в лісі та на прилеглих територіях, тим більше, не підпалюйте їх. Адже це призводить до масштабних пожеж та трагічних наслідків.

За сухої погоди достатньо найменшої іскри, щоб спалахнуло велике полум'я, особливо у хвойному лісі. Забороняється розпалювати багаття на торфовищах, поблизу копиць сіна, скирт соломи. Пожежну небезпеку становлять і старі пні та сушняк.

Слід дуже пильно наглядати за дітьми, адже, користуючись свободою, вони можуть підпалити чагарник чи сушняк. Їхні пустощі з вогнем – дуже небезпечні.

   Якщо  ви помітили займання в лісах, посадках та на відкритих територіях, негайно телефонуйте за номером «101».

   Пам’ятайте, що лише дотримання елементарних правил пожежної безпеки застереже від трагічних наслідків.

30 квітня 2021