А+ Збільшити шрифт

А- Зменшити шрифт

Боротьба з амброзією – справа кожного!

опубліковано: 29 липня 2022 оновлено: 22 січня 2025

 

Амброзія полинолиста надзвичайно алергенний бур’ян. Пилок амброзії викликає у людей захворювання - амброзійний поліноз або «сінну пропасницю».

Розповсюдженню бур'яну сприяють: вітер, птахи, транспорт, а також взуття людей. Невеликі рослини амброзії продукують 50–3000 насінин, добре розвинуті можуть давати до 40 тис., а окремі екземпляри – до 100 тис. насінин.

Тому, щорічно на території міста проводяться заходи по боротьбі з об’єктами рослинного карантину хімічними та агротехнічними методами, але, у зв’язку з широким розповсюдженням насіння карантинного буряну, амброзія з’являється на нових територіях.

Крім того, при порушенні об’єкту благоустрою (проведення земельних робіт) лише незначна частина виконавців відновлює зелені зони шляхом посіву газонної трави, що також є однією з причин розповсюдження карантинних бур’янів.

Несвоєчасне проведення заходів по боротьбі з бур’янами на власних та прилеглих територіях підприємствами, установами та організаціями міста також сприяє розповсюдженню амброзії полинолистої.

Враховуючи велику шкоду амброзії полинолистої для здоров’я людей, боротьба з нею є одним з найважливіших завдань всіх землекористувачів.

Нагадуємо Тернівчанам про обов’язки як суб’єктів господарювання різної форми власності, органів самоорганізації населення, мешканців міста, що на земельних ділянках, наданих їм на правах власності чи користування, закріпленій території за укладеними договорами з балансоутримувачами, присадибній ділянці щодо виконання регулярного косіння газонів, ужиття заходів боротьби з карантинними та іншими бур’янами, зокрема амброзією, які визначені Правилами благоустрою у місті Кривому Розі.

За Правилами благоустрою визначено: прибирати та утримувати територію необхідно від межі відведеної земельної ділянки до проїжджої частини вулиці, а у випадках, коли земельна ділянка не межує з проїжджою частиною вулиці або відстань до проїжджої частини вулиці значна, - на відстані 15 м від межі відведеної земельної ділянки.

За порушення Правил благоустрою передбачена адміністративна відповідальність за ст. 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме накладення штрафу:

-        на  громадян  від  двадцяти (340грн.) до  вісімдесяти (1360грн.) неоподаткованих

мінімумів доходів громадян;

-         на   посадових   осіб,   громадян  -  суб’єктів    підприємницької    діяльності   від

 п’ятдесяти  (850 грн.)  до  ста  (1700 грн.)  неоподаткованих  мінімумів   доходів   громадян

            Пам’ятайте, що знищуючи карантинні рослини, Ви зберігаєте своє здоров’я і чистоту довкілля!