А+ Збільшити шрифт

А- Зменшити шрифт

Щодо заборони спалювання сухої рослинності та сміття!

опубліковано: 25 квітня 2024 оновлено: 18 червня 2024

По всій території нашої громади жителі продовжують спалювати на власних присадибних ділянках рештки сухої рослинності, сміття, тим самим провокуючи масштабні пожежі у природніх екосистемах.

            Ігнорування громадянами правил пожежної безпеки при спалюванні сміття і сухої рослинності, необережному поводженні з вогнем під час перебування на відкритих територіях призводить до різкого зростання кількості пожеж у екосистемах.

             Поряд з цим, нагадуємо про небезпеку для здоров’я людей, яку завдає вдихання диму від спалюваного листя та рослинності, і особливо – відходів. Адже навесні та влітку листя дерев не тільки очищає повітря та збагачує його киснем, а й накопичує з повітря пил та інші шкідливі речовини. Під час згоряння однієї тонни рослинних залишків у повітря вивільняється більше 9 кг мікрочасточок диму. До їх складу входять пил, окис азоту, вуглекислий газ, важкі метали тощо, які осідають у легенях.

            Згідно з чинним законодавством, ст. 20 Закону України «Про охорону атмосферного повітря», ст. 27 ЗУ «Про рослинний світ», забороняється випалювання сухої рослинності або її залишків. Відповідно до статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, випалювання сухої природної рослинності або її залишків, випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із водно-болотною та іншою природною рослинністю, а також опалого листя у парках, інших природних екосистемах без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища або з порушенням умов такого дозволу, тягне за собою накладення штрафу на громадян і на посадових осіб.

Крім того, за порушення Правил благоустрою передбачена адміністративна відповідальність за ст.152 Кодексу України про адміністративні  правопорушення, у вигляді накладання штрафу:

1)    на        громадян      від        двадцяти      (340  грн.)      до     вісімдесяти   (1360 грн.)

неоподатковуваних мінімумів доходів громадян:

2)    на    посадових    осіб,     громадян  -  суб’єктів    підприємницької    діяльності   від

п’ятдесяти (850 грн.) до ста (1700 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Закликаємо громадян: не будьте байдужими, якщо помітили дим, тління або слабкий вогонь! Зверніть увагу - загасити займання трави поблизу житлового сектору на самому початку легко - просто вилити відро води чи закидати землею. Просимо відповідально ставитися до власного життя та здоров'я! Пам'ятайте – попередити трагедію набагато легше, ніж ліквідувати її наслідки. Не спалюйте сміття та рослинні рештки-не забруднюйте повітря, бережіть власне життя і здоров’я!