А+ Збільшити шрифт

А- Зменшити шрифт

22 БЕРЕЗНЯ 2024 РОКУ - ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ВОДНИХ РЕСУРСІВ (МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ВОДИ)!

опубліковано: 22 березня 2024 оновлено: 24 квітня 2024

Всесвітній день води бере свій початок від Конференції з довкілля та розвитку, що мала місце у 1992 році в Ріо-де-Жанейро. Основною причиною святкування цього дня є швидке зменшення запасів питної води. Генеральна асамблея ООН оголосила 22 березня Всесвітнім днем водних ресурсів.

          Метою проведення цього Дня є підвищення рівня обізнаності про значення і важливість води для продовження життя на Землі, а також про те, як раціональне використання водних ресурсів сприяє підвищенню рівня економіки і соціального добробуту.

          З 1993 року офіційно на всій планеті стали святкувати Всесвітній день води. Цього дня організації із захисту довкілля звертаються до всіх держав, що існують на планеті, із закликом приділяти більше уваги захисту водних ресурсів планети і проводити конкретні дії на національних рівнях.

          У червні 1999 року на ІІІ Конференції міністри екології і охорони здоров’я                          35 європейських країн, у тому числі й України, підписали Протокол про проблеми води і здоров’я, зобов’язавшись оберігати своїх громадян від захворювань, пов’язаних із забрудненням води, захищати водні ресурси, створювати системи усунення небезпечних ситуацій.

         Попри всі складності, давайте не будемо забувати про водні ресурси!

         Без води неможливе існування жодної з відомих форм живих істот – рослин, тварин, бактерій і інших. Людина також не може прожити без води. Наше тіло на 80% складається з цієї унікальної речовини, у водному середовищі відбуваються всі обмінні процеси в організмі.

         Саме наші правильні екологічні вчинки можуть врятувати світ. Адже, від якості води залежить життя і здоров’я населення.

         Не будьте байдужими до свого майбутнього!