А+ Збільшити шрифт

А- Зменшити шрифт

Про проведення «Дня спільних дій в інтересах дітей»

опубліковано: 20 листопада 2024 оновлено: 22 січня 2025

20 листопада 1989 року Генеральною Асамблеєю ООН була прийнята та відкрита для підписання, ратифікації та приєднання Конвенція ООН про права дитини – міжнародний документ, який вперше в історії людства визначив повний спектр прав дитини та правові стандарти в сфері захисту прав дитини. У Конвенції викладено, які дії та як саме повинна здійснювати держава для забезпечення дотримання прав дітей. Конвенція базується на чотирьох основних принципах: першочерговість інтересів дитини, забезпечення повноцінного життя та розвитку, залучення до громадського життя, відсутність дискримінації.

        Конвенцію було підписано 195 країнами світу.

       Україна ратифікувала Конвенцію ООН про права дитини в 1991 році, чим поклала на себе зобов’язання щодо захисту прав дітей і визнала свою відповідальність перед світовим співтовариством щодо забезпечення на своїй території всіх положень цього документа.

       З 20 листопада 2003 року в Україні відзначається День спільних дій в інтересах дітей, як один із шляхів об’єднання зусиль усіх громадських та державних інституцій, що опікуються проблемами дітей, а також кожного, хто небайдужий до становища дітей в нашій країні.

       20 листопада 2024 року з нагоди Дня спільних дій в інтересах дітей у приміщенні виконкому Тернівської районної у місті ради відбулося засідання круглого столу на тему: Координація спільних дій щодо  соціального захисту дітей, які залишилися без батьківського піклування, перебувають у складних життєвих обставинах.

       Захід пройшов під головуванням керуючої справами виконкому районної у місті ради Алли Головатої за ініціативи служби у справах дітей за участі суб’єктів соціальної взаємодії району.  

      Учасниками обговорювались актуальні питання соціального захисту дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, розвитку сімейних форм виховання, заходи спрямовані на зменшення числа дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, подолання соціального сирітства та бездоглядності.

            Побудова дитиноцентричного суспільства має стати пріоритетом на загальнодержавному та місцевому рівні, оскільки діти – це майбутня сильна і незалежна Україна.