А+ Збільшити шрифт

А- Зменшити шрифт

ЄДИНИЙ ДЕНЬ ІНФОРМУВАННЯ: ДО ДНЯ ЄВРОПИ

опубліковано: 19 травня 2021 оновлено: 20 травня 2021

День Європи — свято, що відзначається 5 травня Радою Європи та 9 травня Європейським Союзом, а також офіційно в Україні з 2003 року щорічно у третю суботу травня, згідно з Указом Президента №339/2003 від 19 квітня 2003 року.

Цього року святкування Дня Європи в Україні припало на 15 травня. Це вже 19-й День Європи, який відзначає Україна. Головною метою відзначення в Україні Дня Європи є:

– формування позитивної громадської думки щодо євроінтеграційного курсу України;

– ознайомлення якомога ширшого кола громадськості з європейськими цінностями та традиціями;

– популяризація загального європейського культурного надбання серед громадськості, зокрема, молоді;

– залучення населення регіонів України до діяльності, пов’язаної з інтеграцією країни до ЄС.

 Довідково

Європейський Союз (він же – Європейська Співдружність, Євросоюз чи просто  ЄС) – економічний і політичний союз 27 (станом на 2020 рік) розташованих в Європі країн.

Євросоюз – не держава, хоча має ознаки, властиві державам, – скажімо, символіку та валюту. Управління здійснюється через наднаціональні інституції – наприклад, Європейський парламент, який обирається що п’ять років громадянами ЄС, центральний банк і суд.

Населення Європейського Союзу становить майже 445 мільйонів осіб, а загальний номінальний внутрішній валовий продукт складає 17 трлн доларів США. Це третє і друге місце у світі відповідно.

Базові цінності ЄС – це світоглядні принципи, зафіксовані в ст. 2 Договору про Європейський Союз: «Союз заснований на цінностях поваги людської гідності, свободи, демократії, рівності, правової держави і дотримання прав людини, включаючи права осіб, що належать до меншин. Ці цінності є спільними для держав-членів у рамках суспільства, що характеризується плюралізмом, недискримінацією, терпимістю, справедливістю, солідарністю і рівністю жінок і чоловіків».

Шість базових цінностей Європейського Союзу

  • повага до людської гідності,
  • свобода,
  • демократія,
  • рівність,
  • верховенство права,
  • повага до прав людини.

Євроінтеграція – це зближення України з Євросоюзом як на рівні законів, так і на рівні правил і звичаїв, що існують у суспільстві. Її кінцевим результатом має стати вступ України до ЄС.