А+ Збільшити шрифт

А- Зменшити шрифт

Закликаємо суб’єктів господарювання усіх форм власності та мешканців міста до боротьби з карантинними рослинами!

опубліковано: 19 червня 2024 оновлено: 24 липня 2024

     Останніми роками в місті поширюється об’єкт рослинного карантину – амброзія полинолиста. Пилок амброзії викликає у людей захворювання - амброзійний поліноз або «сінну пропасницю».

     Розвиваючи потужну надземну масу й кореневу систему, амброзія сильно пригнічує культурні рослини та споживає з ґрунту дуже велику кількість поживних речовин. Так, за нестачі вологи в грунті коренева система амброзії проникає на глибину до 4 метрів.

     Розповсюдженню бур'яну сприяють: вітер, птахи, транспорт, а також взуття людей.  

     Щорічно на території міста проводяться заходи по боротьбі з об’єктами рослинного карантину хімічними та агротехнічними методами, але, у зв’язку з широким розповсюдженням насіння карантинного буряну, амброзія з’являється на нових територіях.

    Крім того, при порушенні об’єкту благоустрою (проведення земельних робіт) лише незначна частина виконавців відновлює зелені зони шляхом посіву газонної трави, що також є однією з причин розповсюдження карантинних бур’янів.

    Несвоєчасне проведення заходів по боротьбі з бур’янами на власних та прилеглих територіях підприємствами, установами та організаціями міста також сприяє розповсюдженню амброзії полинолистої.

     Враховуючи велику шкоду амброзії полинолистої для здоров’я людей, боротьба з нею є одним з найважливіших завдань всіх землекористувачів.

    Нагадуємо Тернівчанам про обов’язки як суб’єктів господарювання різної форми власності, органів самоорганізації населення, мешканців району, що на земельних ділянках, наданих їм на правах власності чи користування, закріпленій території за укладеними договорами з балансоутримувачами, присадибній ділянці щодо виконання регулярного косіння газонів, ужиття заходів боротьби з карантинними та іншими бур’янами, зокрема амброзією, які визначені Правилами благоустрою у місті Кривому Розі.

    За Правилами благоустрою визначено: прибирати та утримувати територію необхідно від межі відведеної земельної ділянки до проїжджої частини вулиці, а у випадках, коли земельна ділянка не межує з проїжджою частиною вулиці або відстань до проїжджої частини вулиці значна, - на відстані 20 метрів від межі відведеної земельної ділянки.

            Пам’ятайте, що знищуючи карантинні рослини, Ви зберігаєте своє здоров’я!