А+ Збільшити шрифт

А- Зменшити шрифт

МОДЕЛЮВАННЯ БЕЗПЕЧНОГО ОСВІТНЬОГО ПРОСТОРУ В ЗАКЛАДІ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ

опубліковано: 19 травня 2025 оновлено: 24 травня 2025

Досвід роботи по створення безпечного освітнього простору презентував колектив Комунального закладу дошкільної освіти (ясла-садок) комбінованого типу № 216 Криворізької міської ради під час проведення навчально-показового Дня «Тижня безпеки дитини» в закладах дошкільної освіти для керівників цивільного захисту та посадових осіб з питань ЦЗ освітньої галузі міста Кривого Рогу.

До проведення навчально-показового Дня «Тижня безпеки дитини» долучилися працівники департаменту освіти і науки виконкому Криворізької міської ради, управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення виконкому Криворізької міської ради, відділу забезпечення заходів з попередження надзвичайних ситуацій Криворізького району центру забезпечення діяльності Головного управління ДСНС України у Дніпропетровській області, полковник служби цивільного захисту, територіальних курсів цивільного захисту та безпеки життєдіяльності,  представники освітньої галузі Криворізької міської територіальної громади.

Зі словами вітання до учасників навчально-показового Дня «Тижня безпеки дитини» звернувся Сергій КУШНІР – голова Тернівської районної у місті ради, який зазначив що створення безпечного освітнього простору в закладах освіти – це першочергове завдання не тільки колективі закладів, а й органів місцевого самоврядування.

Знайомство із системою роботи КЗДО№216 по створенню безпечного освітнього простору розпочалося із огляду виставок дитячих творчих робіт «Безпека життєдіяльності очима дітей» та сучасних навчально-методичних матеріалів з безпеки життєдіяльності «Країна безпеки для малюків».

Тематичний методичний ярмарок став майданчиком для презентації роботи колективів КЗДО №№115,125,149,211,215,239,260 за наступними напрямами «Безпека життєдіяльності: в родині починається все», «Діємо за правилами: нормативна база з питань цивільного захисту», «Безпечна дорога в дитинство», «Цивільний захист: знання рятують життя», «Знаю – вмію – допоможу!», «Увага! Небезпека під ногами»; «Щоб не сталося пожежі»

Дії керівного складу, формувань цивільного захисту та працівників в умовах дії правового режиму воєнного стану відпрацьовувалися при створенні алгоритму вирішення навчальних ситуацій «УВАГА ВСІМ! ПОВІТРЯНА ТРИВОГА: ракетна небезпека», «ШКВАЛ ВІТРУ –  обірвано електричний дріт», «ОБСТЕЖЕННЯ ТЕРИТОРІЇ ЗАКЛАДУ – виявлення підозрілого предмету».

Корисними були знання  «Серцево-легенева реанімація: навички, які можуть врятувати життя людини» від Криворізької ланки Дніпропетровського загону швидкого реагування Товариства Червоного Хреста України та «Інструменти безпеки: корисні помічники у випадку надзвичайної ситуації» від вихователя закладу дошкільної освіти.

Презентація інформаційно-просвітницьких матеріалів «Кібербезпека від гри до усвідомлення»,   «Червоні лінії у мінній просвіті» за міжнародними стандартами, «Ігрові техніки для психологічного розвантаження» від КЗДО№№216,218,220 була спрямована на підвищення  ефективності освітньої роботи з питань формування навичок безпечної поведінки в умовах воєнного стану.

Керівники закладів дошкільної освіти  отримали інтерактивні методи та презентацію моделі безпечного освітнього простору для вихованців закладів дошкільної освіти