А+ Збільшити шрифт

А- Зменшити шрифт

Святкування Водохреща

опубліковано: 18 січня 2020 оновлено: 19 січня 2020

    19 січня о 10 годині в зоні відпочинку біля води по вулиці Маршака Тернівчани відсвяткували третє і завершальне свято новорічно-різдвяного циклу – Святе Водохреща.

    На святі були присутні Солод Віталій Михайлович, голова Тернівської районної у місті ради, Кушнір Сергій Іванович, заступник голови районної у місті ради, Овчаренко Володимир Павлович, заступник голови районної у місті ради з питань діяльності виконавчих органів ради.

     Свято Водохреща, яке ще має назви Хрещення Господнє, Богоявлення, Епіфанія або Йордана. Його відзначають на честь хрещення Ісуса Христа у водах річки Йордан.

     Особливо багато традицій на Водохреща пов'язано з водою. За повір'ям, на це свято вона набуває цілющих властивостей та лікує тілесні й душевні хвороби. На Водохреща святять воду. Люди впевнені, що свячена на Хрещення вода зберігає свої цілющі властивості протягом усього року. Напередодні у льодові, що сковує водойми (а вважається, що на Водохреща морози найсильніші), вирубуються ополонки у формі хреста, які на честь річки, де був охрещений Спаситель, мають назву «Йордані».

     Священики Отець Ростислав та Отець Ігор охрестили воду у водоймі, зануривши до неї хрест.

     Існує звичай купатися в щойно освяченій воді, умиватися нею, адже вважається, що саме в цей момент її цілющі якості найвищі, тому всі бажаючі пройшли святковий обряд освячення.