А+ Збільшити шрифт

А- Зменшити шрифт

Про діяльність Соціальної квартири та Мобільної бригади в рамках проєкту «Покращення фізичного та психічного здоров`я ВПО, репатріантів та постраждалого від війни вразливого місцевого населення в кількох областях на сході та півдні України»

опубліковано: 01 травня 2025 оновлено: 02 травня 2025

Міжнародна організація Health Right International (Право на здоров’я) в Україні та УФГЗ з 2005 року працюють в Україні у сфері охорони громадського здоров’я та захисту прав людини. Наша діяльність спрямована на такі сфери: захист і підтримка постраждалих від насильства та порушень прав людини; ВІЛ/СНІД; здоров’я і добробуту жінок і дітей, а також молодих людей групи ризику.

Діяльність здійснювалась в 22 областях України, а також у м. Києві. УФГЗ тісно співпрацює з центральними органами виконавчої влади, місцевими громадами та розвиває партнерські відносини з метою розвитку та надання послуг у сфері підтримки вразливих сімей з дітьми, запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознаками статі. Під керівництвом УФГЗ у 2015 році спільно з Міністерством соціальної політики було створено перші спеціалізовані послуги для постраждалих від домашнього та ґендерно зумовленого насильства (мобільні бригади, кризові кімнати, денні центри та притулки для постраждалих) які в 2018 році були інституалізовані та в 2021 році тиражовані в міста та громади України. З 2021 року УФГЗ розвиває в Україні модель Барнахус, і в 2025 році було відкрито новий Барнахус у Дніпропетровській області.

В рамках реалізації проєкту «Покращення фізичного та психічного здоров’я ВПО, репатріантів та постраждалого від війни вразливого місцевого населення в кількох областях на сході та півдні України», що впроваджується за фінансової підтримки Федерального міністерства закордонних справ Німеччини (GFFO), ми здійснюємо комплексну гуманітарну та соціально-психологічну підтримку постраждалих громад. У грудні 2024 року було запущено мобільну бригаду соціально-психологічної допомоги та соціальну квартиру для жінок з дітьми, які постраждали від гендерно зумовленого насильства та війни в Україні та опинились в складних життєвих обставинах в Дніпропетровській області. 

Коротка інформація щодо сайтів, які діють в Дніпропетровській області в рамках діяльності УФГЗ:

 Соціальна квартира - надає послуги для жінок з дітьми, які постраждали від війни, перебувають під особливою загрозою ґендерно зумовленого насильства або постраждали від нього та наразі знаходяться на сході та півдні України. Підтримка жінкам з дітьми надається в цілодобовому форматі з урахуванням надання безпечного, тимчасового місця проживання та комплексної соціально-психологічної допомоги. Соціальні квартири є одними з небагатьох об'єктів, які приймають жінок без документів.

 Мобільна бригада соціально-психологічної допомоги — надає психологічну та соціальну підтримку постраждалим безпосередньо за місцем їхнього перебування. До складу команди входять керівник, психолог, соціальний працівник і водій. Робота відбувається у співпраці з місцевими соціальними установами, громадськими організаціями та дитячими центрами.

 Барнахус — це місце, де багатопрофільна міжвідомча команда, до якої входять представники правоохоронних органів, кримінального судочинства, служб захисту дітей, а також медичні працівники і працівники сфери захисту психічного здоров’я, співпрацюють, щоб забезпечити дітям, які постраждали або стали свідками у провадженнях щодо кримінальних правопорушень, пов’язаних з насильством, у дружньому середовищі, яке знижуватиме рівень занепокоєння, запобігатиме психологічній травматизації та сприятиме реалізації завдань кримінального провадження.

 Онлайн-платформа SafeWomenHUB, яка діє на всій території України, враховуючи і територію Дніпропетровської області. Спеціалісти платформи надають екстрену та комплексну психологічну, соціальну та правову допомогу жінкам та дівчатам, жінкам з дітьми, які постраждали від війни в Україні та/або перебувають в складних життєвих обставинах та у зоні ризику гендерно зумовленого насильства, сексуальної експлуатації та торгівлі людьми.

 

Для отримання додаткової інформації, будь ласка, звертайтеся до:

- координаторки проєкту Наталії Цвєткової, тел. +38 093 678 27 87 (e-mail: [email protected]);

- менеджерки соціальної квартири м. Дніпро Лариси Федорцевої, тел. +38 093 435 05 78 (e-mail: [email protected]);

- керівника мобільної бригади м. Дніпро Анастасії Думи, тел. +38 099 182 87 28 (e-mail: [email protected]);

- онлайн-платформи SafeWomenHUB, тел. +380 66 900 45 69, +380 66 900 40 18 (Facebook: https://www.facebook.com/Safewomenhub; Instagram: https://instagram.com/safewomanhub)