Зимові обрядові українські традиції
Старий Новий рік припадає на північ між 13 та 14 січням. На Щедрий Вечір, тобто в ніч під старий Новий рік, по всій Україні, від Таврії до Гуцульщини, традиційно ходили гурти ряджених, які щедрували й водили «Маланку» – своєрідний маскарад, що не має нічого спільного з християнськими віруваннями, хоча й носить ім’я преподобної Меланії. Меланка-Вода приходить на щедрий вечір разом із Василем-Місяцем сповістити господарів про наступні свята та справити гостини, які в народі так і називають – гостини Меланки.
В ці дні учні та педагоги закладів освіти району вирішили використати обрядові українські традиції та виконати щедрівки.
Учні 2-3 класів КЗШ№37 розіграли театралізоване дійство «Свято Маланки. Щедрий вечір, де співали, щедрували, козу водили. Свято вийшло по-справжньому українським, гарним та веселим!
Ранок 14 січня у КЗШ№45 розпочався із давньої української традиції – посіванням на Василя. Дружній, шкільний, дитячий гурт, щедро засіваючи класні кімнати зерном, співали, танцювали - школу звеселяли, добро закликали!
Лідери шкільного дитячого об’єднання «Первоцвіт» (КЗШ№55) вітали зі Щедрим вечором вчителів, учнів, працівників закладу. Бажали їм щастя, добра, благополуччя та родючості від матінки - землі. Щедрувальники завітали до кожного класу, подарувавши святковий настрій.
Вихованці гуртка «Фольклорно-етнографічне краєзнавство» (ЦТКЕ «Меридіан») разом із своїми батьками стали учасниками свята «Різдву Христовому поклонімося». На свято завітали пастушки і принесли добру новину «Христос народився». Ангели бажали присутнім доброго здоров’я на весь рік. Настрій всім підняла коза, яка хотіла у господарів виманити гостинці, але від хитрощів її вилікував лікар. Довго лунав сміх у залі, коли проводились конкурси та змагання для батьків і дітей.