А+ Збільшити шрифт

А- Зменшити шрифт

Історія району

опубліковано: 02 листопада 2015 оновлено: 03 січня 2019

Чи міг подумати засновник Веселих Тернів напівлегендарний Григорій Шрам, прибувши у середині ХVІІІ століття на здичавілий від ординських набігів куток обіч Саксагані, яка доля судилася цим благодатним землям?. Навряд чи доречно гадати, що було б, якби не Олександр Поль з його збуджуючим прикладом промислової розробки залізних руд Кривбасу, якби не Сергій Колачевський, не поміщик Харін і інші заповзятливі піонери рудо видобутку з веселотернівських околиць. Не сприймаймо всерйоз ностальгійних гіпотез про те, як би тут райськи велося без рудо розробок. Всеперемагаючу ходу прогресу не дано зупинити нікому.

   Вперед же у путь непростими історичними спіралями, на яких народжувався і міцнів, змінювався відповідно до сучасних йому реалій наш район, творцями якого є славні тернівчани, їх допитливий світлий розум, їх віра у краще майбутнє, їх золоті руки.

   23 травня 1969 року вийшов Указ Президії Верховної Ради Української РСР № 176 «Про утворення районів в окремих містах Української РСР», відповідно до якого в місті Кривому Розі за рахунок частини території Жовтневого району був утворений Тернівський район. Місто Терни включено в смугу міста Кривого Рогу.

   З того часу минуло 42 роки. Сьогодні – це один з семи розвинених промислових районів міста. Його територія складає 7622 гектари. Чисельність населення – 82,8 тис. чоловік.

    Тернівський район граничить на півночі з Петрівським районом Кіровоградської області, на півдні з Жовтневим районом міста Кривого Рогу, на заході та сході з Криворізьким сільським районом.