Офіційний сайт виконкому Криворізької міської ради Виконком Криворізької міської ради Офіційний веб-сайт виконкому Криворізької міської ради

Закликаємо суб’єктів господарювання усіх форм власності, що здійснюють свою господарську діяльність на території Тернівського району та мешканців району до боротьби з карантинними рослинами!

Амброзія полинолиста. Ця однорічна трав’яниста рослина - карантинний бур’ян, який засмічує городи, сади, газони, прибудинкові території та території  земель підприємств  і установ усіх форм власності.

За зовнішніми ознаками амброзія полинолиста нагадує полин звичайний: стебло прямостояче, розгалужене, опушене короткими волосками. Висота стебла й розміри надземних органів сильно варіюють. При густому травостої на сухих схилах і бідних ґрунтах рослини ледь досягають висоти 10-15 см, на родючих ґрунтах - до 2-2,5 м висоти.

Найбільша шкода від масового поширення  – це негативний вплив на здоров’я людей. Добре відомо, що пилок амброзії викликає у людей захворювання: амброзійний поліноз або «сінну пропасницю».

У період цвітіння амброзії від цього захворювання страждає величезна кількість людей з такими ознаками: втрачається працездатність, набрякають слизові оболонки верхніх дихальних шляхів та очі, з’являється нежить і сльозотеча, розвивається астма.

Від материнської рослини насіння може переноситися на значні відстані з водними потоками (талими водами навесні, по струмках, ярах, річках). Розповсюдженню бур’яну сприяють вітер, птахи, для яких насіння амброзії є кормом, транспорт (колеса автомашин, і інших транспортних засобів, а також взуття людей. Невеликі рослини амброзії продукують 50–3000 насінин, добре розвинуті можуть давати до 40 тис., а окремі екземпляри - до 100 тис.

Враховуючи велику шкоду амброзії полинолистої для здоров’я людей, боротьба з нею є одним з найважливіших завдань всіх землекористувачів.

Нагадуємо Тернівчанам про обов’язки як суб’єктів господарювання різної форми власності, органів самоорганізації населення, мешканців району, що на земельних ділянках, наданих їм на правах власності чи користування, закріпленій території за укладеними договорами з балансоутримувачами, присадибній ділянці зобов’язані забезпечувати утримання територій та під’їзних шляхів у належному санітарному стані, здійснювати заходи з благоустрою, у тому числі виконувати регулярне косіння газонів, уживати заходів щодо боротьби з карантинними та іншими бур’янами, зокрема амброзією полинолистої, які визначені Правилами благоустрою у місті Кривому Розі.

За Правилами благоустрою визначено: прибирати та утримувати територію необхідно від межі відведеної земельної ділянки до проїжджої частини вулиці, а у випадках, коли земельна ділянка не межує з проїжджою частиною вулиці або відстань до проїжджої частини вулиці значна, - на відстані 15 метрів від межі відведеної земельної ділянки.

Заходи безпеки та боротьби із бур’яном:

  • перед  цвітінням,  у  період  бутонізації, потрібно скошувати  рослину або виривати  із

корінням та знищувати шляхом спалювання у спеціально визначених місцях;

  • на узбіччях доріг можна застосовувати гербіциди для оприскування;
  • на    невеликих   площах      присадибних  ділянках   потрібно   проводити   механічну

боротьбу, шляхом ручного прополювання і скошування в міру відростання бур'яну, а також можна використовувати натрієву і амінну сіль (2-3 кг/га) в суміші з аміачною селітрою              (10 кг/га) чи сульфатом амонію.

            Пам’ятайте, що знищуючи карантинні рослини, Ви зберігаєте своє здоров’я!».

12 березня 2020