Офіційний сайт виконкому Криворізької міської ради Виконком Криворізької міської ради Офіційний веб-сайт виконкому Криворізької міської ради

Небезпека зимових водойм

Зимова риболовля, ковзани, просто прогулянка – стільки романтики ... і водночас небезпеки ! Адже міцність льодового покриву, а відповідно і його безпечність „на око” визначити дуже складно.

 

        Якщо  оцінювати зовнішній вигляд, то міцним вважається прозорий лід синюватого або зеленкуватого відтінку товщиною близько 12см. Блакитного кольору – найміцніша крига, біла – має удвічі меншу міцність, а сірий колір свідчить про присутність води у товщі льоду – тож виходити на крижаний покрив небезпечно.

         Ні в якому разі не перевіряйте міцність льоду ударами ніг – у такий спосіб Ви наражаєтесь на небезпеку, якщо лід виявиться не досить міцним. Якщо вже з тих чи інших причин він почав тріщати, - негайно повертайтеся назад своїми ж слідами. Не біжіть, виходьте повільно, не відриваючи ступні від льоду.

          Пам′ятайте! Вирушати на водойми поодинці небезпечно. Не варто виходити на лід у нічний час.

 

          Не було року, щоб у екстремальних ситуаціях не опинялися рибалки. Зимова підлідна риболовля вимагає суворого дотримання правил безпеки.

 

           Якщо Ви провалилися під лід, - не панікуйте. Широко розкиньте руки по краях льодового пролому і утримуйтеся без занурення з головою. Намагайтеся не обламувати лід і без різких рухів вибирайтеся на його поверхню, наповзаючи грудьми чи спиною. Допомагайте собі, як при плаванні, ногами. Вибравшись на лід відкотіться від лунки, а потім повзіть у той бік, звідки Ви прийшли і де міцність льоду таким чином перевірена.

           Якщо на Ваших очах під лід провалилася людина, негайно сповістіть, що йдете на допомогу – це її підбадьорить. Візьміть лижі, дошку, фанеру (це збільшить площу опори) і повзіть на них до ополонки, широко розкидаючи при цьому руки. Добре, якщо Ви одягнете рятувальний жилет. До самого краю ополонки не підповзайте, а киньте потопаючому з відстані 3-4 мотузку або протягніть дошку, гілку і поволі витягуйте його на лід. Якщо Ви не один, тоді, узявши один одного за ноги, лягайте на лід ланцюгом і рухайтесь до пролому.

            Дійте рішуче і не гайте часу – у льодяній воді людина швидко мерзне, мокрий одяг тягне її на дно. Надавши допомогу, повзіть разом з постраждалими з небезпечної зони.

            Дотримуйтеся простих правил – і все буде гаразд! Нехай зимові розваги та захоплення принесуть лише задоволення !

08 лютого 2018