Офіційний сайт виконкому Криворізької міської ради Виконком Криворізької міської ради Офіційний веб-сайт виконкому Криворізької міської ради

До відома мешканців району про недопущення самовільного випалювання рослинності або її залишків на території Тернівського району

Останніми роками спалювання сухої трави, рослинних залишків та побутового сміття перетворилося на справжнє екологічне лихо.

            Незважаючи  на численні перестороги громадяни, нажаль, продовжують проводити такі «прибирання», тим самим, отруюючи повітря десятками хімічних сполук, які накопичуються в організмі людей, провокуючи  загострення хронічних хвороб.

Кожен акт підпалу – це злочин проти природи.

Спалювання листя та трав’яні пожежі призводять до помітного зниження родючості грунту, вигорають рослинні залишки, гинуть грунтоутворюючі мікроорганізми, і відповідно, збільшується кількість викидів вуглекислого газу. Посилюється  так званий «парниковий ефект», який призводить до несприятливих змін та коливань клімату на планеті.      

При спалюванні трави на присадибних ділянках, лісосмугах, вздовж автодоріг виникає загроза перекидання вогню на природні ділянки, що веде, в свою чергу до порушення законодавства і знищення диких рослин та тварин.

Саме зі спалювання сухої трави, рослинних залишків та побутового сміття, пожежа переростає в неконтрольоване горіння і нерідко призводить до важких наслідків, зокрема із  людськими жертвами.

Аналогічним  чином  існує  загроза  і  загоряння  житлових  будинків.

Звертаю увагу мешканців району та міста на те: щоб не виникло біди та не призвело до жахливих наслідків, будьте обережні самі та попереджайте інших дорослих і дітей!

            Також, виконком Тернівської районної у місті ради звертає увагу громадян на те, що за самовільне випалювання рослинності або її залишків Кодексом України про адміністративні правопорушення передбачено відповідальність за статтею77

               «Самовільне випалювання рослинності або її залишків.

               Випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища або з порушенням умов такого дозволу, а так само невжиття особою, яка одержала дозвіл на випалювання зазначеної рослинності або її залишків та опалого листя, заходів щодо своєчасного їх гасіння - ст. 771 Кодексу України про адміністративні порушення передбачено накладення штрафу на громадян від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а це: від 170 грн. до 340 грн., а на посадових осіб - від п'ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян від 850 грн. до 1190 грн.».

 

 

Завідувач відділу з питань земельних відносин

та будівництва виконкому районної у місті ради                                                                В.Фуголь     

 

06 вересня 2018