Офіційний сайт виконкому Криворізької міської ради Виконком Криворізької міської ради Офіційний веб-сайт виконкому Криворізької міської ради

Про забезпечення санаторно-курортним лікуванням деяких категорій громадян у 2018 році

Управлінням праці та соціального захисту населення виконкому Тернівської районної у місті ради здійснюється забезпечення  путівками на санаторно-курортне лікування відповідно до Порядку забезпечення санаторно-курортними путівками деяких категорій громадян  структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві  держадміністрацій, виконавчими органами міських рад, районних у містах (у разі їх утворення (крім м. Києва) рад від 22 лютого 2006 року N 187 ( зі змінами).

Згідно п.2  Порядку за рахунок коштів державного бюджету безплатними путівками до санаторно-курортних закладів забезпечуються:

-  особи з інвалідністю усіх категорій;

-  ветерани війни;

- особи, на яких поширюється чинність  Законів України «Про статус ветеранів війни,    гарантії їх соціального захисту» та «Про жертви нацистських переслідувань».

            Для отримання санаторно-курортного лікування особи з інвалідністю та ветерани війни повинні перебувати на обліку в управлінні праці  та  соціального  захисту населення за зареєстрованим  місцем проживання.

            Порядком передбачено, що вищезазначені категорії осіб мають право вільного  вибору санаторно-курортного   закладу   відповідного  профілю  лікування, безоплатними  путівками  до  якого  вони  забезпечуються. Путівки видаються особам  відповідно до медичних рекомендацій з урахуванням пільг, передбачених  законодавством  для  конкретної  категорії  осіб,  в порядку  черговості.

Постановою Кабінету Міністрів України від 31.03.2015 № 200 (зі змінами), затверджено Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті  на забезпечення постраждалих учасників Революції Гідності та учасників антитерористичної операції санаторно-курортним лікуванням, відповідно до якого органи соціального захисту населення забезпечують осіб з інвалідністю внаслідок війни, учасників бойових дій, учасників війни та постраждалих учасників Революції Гідності безоплатними путівками до санаторно-курортних закладів.

Відповідно до цього Порядку путівки надаються за медичними рекомендаціями в порядку черговості:

- учасникам бойових дій - не частіше ніж один раз на рік строком на 18 - 21 день;

- особам з інвалідністю внаслідок війни - позачергово щороку строком на 18 - 21 день;

- особам з інвалідністю внаслідок війни із захворюваннями нервової системи (з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку) - відповідно до медичних рекомендацій, з них:

I та II груп - до санаторіїв спінального профілю з лікуванням строком на 35 днів;

III групи - до санаторіїв неврологічного профілю з лікуванням строком на 18 - 21 день;

- постраждалим учасникам Революції Гідності - не частіше ніж один раз на рік строком на 18 - 21 день;

- учасникам війни - не частіше ніж один раз на два роки строком на 18 - 21 день.

Для одержання путівки особи повинні перебувати на обліку в органах соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання, а такі, що переселилися з тимчасово окупованої території чи районів проведення антитерористичної операції, - за фактичним місцем проживання відповідно до довідки про взяття на облік особи, яка переміщується з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції.

Для взяття на облік особи подають заяву, медичну довідку лікувальної установи за формою № 070/о, копію відповідного посвідчення, а учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни та учасники війни - також копію військового квитка (за наявності) та копію документа, що підтверджує безпосередню участь (забезпечення проведення) особи в антитерористичній операції.

Організація санаторно-курортного лікування осіб з інвалідністю та постраждалих учасників антитерористичної операції здійснюється шляхом   відшкодування вартості послуг санаторно-курортного лікування через безготівкове перерахування коштів санаторно-курортним закладам за надані послуги  на підставі тристоронньої угоди між управлінням - заявником - санаторним закладом.

Відтепер людина самостійно обирає санаторій для оздоровлення. Управлінням праці та соціального захисту населення санаторій перевіряється на відповідність встановленим вимогам, узгоджується можливість оздоровлення та його терміни. Після цього укладається тристороння угода, яка передбачає безготівкове перерахування коштів санаторно-курортним закладам за надані послуги.

У 2018 році гранична вартість путівки (ліжко-дня) за надання послуг із санаторно-курортного лікування деяким пільговим категоріям громадян становить:

- особам з інвалідністю внаслідок війни з числа постраждалих учасників Революції Гідності та учасників антитерористичної операції, особам з інвалідністю внаслідок загального захворювання та особам з інвалідністю з дитинства - 6 822,0 (379,0) грн. без податку на додану вартість;

- особам з інвалідністю з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку (особам з інвалідністю внаслідок війни з числа постраждалих учасників Революції Гідності та учасників антитерористичної операції, особам з інвалідністю внаслідок загального захворювання та особам з інвалідністю з дитинства) - 20 685,0 (591,0) грн. без податку на додану вартість;

- учасникам бойових дій та учасникам війни з числа учасників антитерористичної операції, постраждалим учасникам Революції Гідності - 8 186,0 (454,8) грн. з податком на додану вартість;

- громадянам, які супроводжують осіб з інвалідністю I групи (за винятком осіб з інвалідністю з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку), - 5 730,0 (318,3) грн. з податком на додану вартість.

В управлінні на обліку для забезпечення санаторно-курортною путівкою перебуває  48 ветеранів війни, 60 учасників АТО, 241 особа з інвалідністю від загального захворювання та з дитинства.

У 2018 році обсяг асигнувань для забезпечення санаторно-курортним лікуванням  складає 570983,00 грн., в тому числі для учасників АТО – 332210,00 грн. та для осіб з інвалідністю загального захворювання та з дитинства – 238773,00 грн.

Впродовж 2018 року управлінням проведена робота по укладанню договорів на санаторно-курортне лікування для   25 осіб з інвалідністю та  41 учасника АТО.

Громадяни пільгових категорій отримали санаторно-курортне лікування в санаторіях:  

ТОВ  «Санаторій  Борисфен»,  ПрАТ  санаторно-готельний  комплекс  «Дніпро-Бескид», ТОВ   «Золота  Нива»,  дочірнє   підприємство   «Клінічний   санаторій   ім.    Пирогова», ТОВ санаторій «Київ» плюс, санаторій «Нафтуся Прикарпаття»,    ДП  «Південь-Курорт-Сервіс» санаторій «Орізонт», ДП «Санаторій для дітей з батьками «Скадовськ», ТОВ «Санаторій курорт Орлівщина».  

Від департаменту соціального захисту населення Дніпропетровської облдержадміністрації протягом року до управління надійшло 44 санаторно-курортні путівки для  оздоровлення ветеранів війни, осіб, на яких поширюється чинність Законів України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», «Про  жертви нацистських переслідувань»  та осіб з інвалідністю.

В санаторно-курортних закладах сфери управління Мінсоцполітики «Перемога» (м. Київ), «Батьківщина» (м. Трускавець),  «Слава» (м. Миргород), «Салют» (м. Одеса) у 2018 році отримали оздоровлення 11 осіб з інвалідністю внаслідок війни, 16 учасників бойових дій,  7 учасників війни,  5 членів сімей померлих ветеранів війни та  5 осіб з інвалідністю від загального захворювання.

21 листопада 2018