Офіційний сайт виконкому Криворізької міської ради Виконком Криворізької міської ради Офіційний веб-сайт виконкому Криворізької міської ради

До відома суб’єктів господарської діяльності та мешканців Тернівського району!

Виконком Тернівської районної у місті ради доводить до відома інформацію Державного вищого навчального закладу «Криворізький національний університет», яким виконано дослідження найбільш ефективних методів знищення амброзії.

 Згідно результатів досліджень виявлено, що найбільш дієвим для знищення амброзії є застосування гербіцидів на основі діючої речовини - клопіраліду. Але застосування гербіцидів не дозволяється на території густонаселених районів, установ, організацій  згідно Закону України "Про карантин рослин" та Наказу МОЗ України №1 від 03.08.1998 "Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві Державні санітарні правила ДСП 8.8.1.2.001-98".

Співробітниками університету розроблено дієвий спосіб  пригнічення життєдіяльності та селективного знищення амброзії, який не включає застосування гербіцидів. Діючими компонентами є екологічно чисті речовини, які при потраплянні на поверхню надземних органів рослин амброзії створюють високий осмотичний тиск та забезпечує інтенсивне зневоднення рослин, а потім і їх загибель.

Запропонований спосіб боротьби з амброзією:

 - нетоксичний для людини та тварин;

 - не забруднює навколишнє середовище та не змінює фізико-хімічні властивості грунтів;

 - висока ефективність її знищення.

Складові засоби способу не потребують додаткової сертифікації або ліцензування.

При проведенні обробки ділянок не потрібні складні та спеціальні засоби індивідуального захисту. Виконком Криворізької міської ради вх. № 8049/9 від 07.09.2018.

Ефективність знищення амброзії при застосуванні розробленого способу доведена експериментально протягом 2-х років (двох вегетаційних сезонів) та складає близько 95-98%. При повторному проростанні амброзії з насіння, яке білогічно активне впродовж 40 років, рекомендовано застосовувати кількаразову обробку ділянок. Першу обробку доцільно виконувати на дорослі рослини після максимального проростання насіння. Повторні обробки проводяться лише за необхідності та у разі повторного насінневого проростання на оброблених ділянках, або інтенсивній регенерації рослин, а також при необхідності безпосередньо перед періодом цвітіння.

Орієнтовна кінцева вартість однократної обробки 1м2 складає 6 грн.

Для запобігання щорічного проростання амброзії з насіннєвого банку на оброблених ділянках доцільно застосовувати травозаміщення використанням зональних видів, зокрема, дерновинних злаків. При цьому через 2-3 роки досягається повне знищення карантинної рослини на оброблених ділянках.

Державний вищий навчальний заклад "Криворізький національний університет" пропонує виконання робіт по ефективному знищенню карантинної рослини амброзії полинолистої (Атbrsia аrtemisіifoliа) у селітебних зонах без застосування пестицидів з використанням екологічно безпечних засобів з грунтопокращуючими властивостями.

Інформація для контакту: Бондаренко Анатолій Миколайович - виконавець завідувача кафедри екології Криворізького національного університету (тел. 097 476 17 95).

16 жовтня 2018