Офіційний сайт виконкому Криворізької міської ради Виконком Криворізької міської ради Офіційний веб-сайт виконкому Криворізької міської ради

У рамках Шевченківських днів в закладах освіти Тернівського району відбулися урочисті заходи

Т.Г. Шевченко – геніальний поет, художник, мислитель і пророк національного відродження в Україні.

Щороку в березневі дні все свідоме українство вшановує Тараса Григоровича Шевченка, який став символом України. В цьому році відзначається  205-а річниця від дня народження Тараса Шевченка і в закладах освіти Тернівського району відбулися різноманітні заходи.

Вчителі української мови та літератури КЗШ№78 організували Шевченківський кейс-тиждень, де лунали Кобзареві вірші: зворушливі слова про долю жінки і України,  запальні заклики бути вільними на своїй землі і любити Україну всім серцем!

Учні НВК «ЗНЗ-Тернівський ліцей» взяли участь у літературному квесті «Шлях до Тараса Шевченка»,  епіграфом якого стали слова Ліни Костенко: «Кобзарю! Знов до тебе я приходжу, бо ти для мене совість і закон».

Інтелектуальна гра «Не вмре повік твоє святе ім`я, Тарасе!», інтелектуальний турнір «Сторінками життєпису Тараса Шевченка» допомогли учням КЗШ№55 відтворити «життєве дерево» та дізнатися про нові та невідомі факти біографії поета в контексті сьогодення.

Свято «Поезія Шевченка – то музики народної душа», конкурс читців поезії Т.Г. Шевченка створили для учнів КЗШ№37 дивовижний портрет постаті Великого Кобзаря, в якому відображена  його творчість, а творчість –  це душа, в ній він був чесний і добрий, ярий і нескінченно багатий. 

Учні КЗШ№42 в рамках Шевченківського тижня переглянули  відеофільми, презентували інформаційні проекти «Життєвий шлях Кобзаря» розгадували кросворди, читали уривки з віршів поета, відображали творчість поета у власних малюнках.

Віртуальна екскурсія «Художня шевченкіана «Вернісаж В.Харченка» організована в КЗШ№105 дала можливість учням поринути в світ ілюстрацій до творів  Тараса Шевченка.  

Спробували уявити життя Тараса Григоровича в ХХІ столітті і учні КЗШ№№27,61,116 на поетичних годинах «Творчість Т. Шевченка очима дітей».

В шкільних бібліотеках закладів освіти організовано бібліографічний огляд літератури «Т.Г. Шевченко – великий український поет, художник» та створено книжкові виставки «Шевченко – наш. Він для усіх століть…»

Віртуальні зустрічі із Тарасом Шевченком допомогли школярам осягнути глибину особистості національного генія, народного поета України.

Це було непросто, адже в його постаті поєднана величезна кількість іпостасей, його таланти – воістину незмірні, а короткий життєвий шлях – короткий лише за кількістю років, але напрочуд насичений, якщо вимірювати діями і вчинками. Він завжди йшов попереду свого часу.

14 березня 2019