Офіційний сайт виконкому Криворізької міської ради Виконком Криворізької міської ради Офіційний веб-сайт виконкому Криворізької міської ради

До відома суб’єктів господарської діяльності та мешканців Тернівського району!

На виконання телефонограми управління екології виконкому Криворізької міської ради від 03.05.2018 №434, з метою виконання вимог Правил благоустрою в місті Кривому Розі, затверджених рішенням Криворізької міської ради від 21.10.2016 №4038 з  забезпечення організації проведення робіт щодо локалізації й ліквідації карантинних рослин на території району, виконком Тернівської районної у місті ради доводить до відома інформацію про результати проведення досліджень та обґрунтування методів боротьби з амброзією і іншими карантинними рослинами, рослинами-алергенами на території міста Кривого Рогу Науково-дослідним інститутом безпеки праці та екології в гірничорудній і металургійній промисловості.

У 2017 році зазначені дослідження проведено в рамках реалізації Міської програми вирішення екологічних проблем Кривбасу та поліпшення стану навколишнього природного середовища на 2016-2025 роки.

Інститут надає рекомендації відносно застосування пестицидів.

«На сьогодні не існує регламенту щодо використання гербіцидів саме у межах  населених пунктів з метою знищення карантинних рослин, а саме амброзії полинолистої. Однак, у випадках коли біологічні, фізико-механічні і карантинні заходи не дають належного ефекту застосування пестицидів у містах і інших населених пунктах може бути дозволено. Регламент щодо цільового використання пестицидів для знищення карантинних рослин, є нормативи, описані в пункті 6.11. Наказу МОЗ України від 03.08.1998 «Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві Державні санітарні правила ДСП 8.8.1.2.001-98», а саме:

Згідно пункту 6.11.2. забороняється застосування пестицидів для захисту зелених насаджень на територіях лікувально-профілактичних і дитячих установ, спортивних майданчиків, підприємств харчової промисловості, а також у середині густонаселених житлових кварталів.  Згідно пункту 6.11.5. забороняється обробка парків і зелених насаджень в населених пунктах і в радіусі 1000 м навколо них стійкими і високотоксичними пестицидами, а також препаратами, що мають неприємний запах і здатні змінювати колір оточуючих предметів.

В той час цим же документом дозволено використання пестицидів, які мають низьку токсичність, не характеризуються високою стійкістю та швидко руйнуються у грунті, дозволені для роздрібного продажу населенню (пункт 6.11.6), а також внесені до «Державного реєстру пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні» (доповнення з 01.01.2017 згідно вимог постанови КМУ від 21.11.2007 №1328).

Ділянка, яку планують оброблювати пестицидами, які за характеристиками відповідають пунктам 1-6, повинна бути на дистанції не менше 200 метрів від будівель та споруд, які використовуються як житло, будівель та споруд лікувально-профілактичних і дитячих установ, спортивних майданчиків, підприємств харчової промисловості, а також будівель та місць (ділянок) загального використання у селітебній зоні, які використовуються значною кількістю населення.

За результатами дослідження відповідно до пунктів 1-5 цього розділу у якості засобу для знищення амброзії полинолистої у селітебній зоні рекомендується гербіцид «Мастак» (діюча речовина клопіралід), який дозволений до роздрібного продажу».

11 травня 2018