Офіційний сайт виконкому Криворізької міської ради Виконком Криворізької міської ради Офіційний веб-сайт виконкому Криворізької міської ради

«Про відзначення Міжнародного дня біологічного різноманіття»

Щороку 22 травня людство відзначає Міжнарордний день збереження біологічного різноманіття, проголошений Генеральною Асамблеєю Організації Об’єднаних Націй у 2000 році на 55сесії.

Ця дата встановлена на честь прийняття 22 травня 1992 року Конвенції про біорізноманіття.

            Головне завдання Міжнародного дня біорізноманіття – привернути увагу громадськості до проблеми безповоротного зникнення на землі багатьох представників флори та фауни.

            Генеральною асамблеєя ООН період з 2011 по 2020 роки проголосила Декадою ООН з біорізноманіття. Головною ціллю декади є сприяння реалізації Страгічного плану зі збереження і сталого використання біорізноманіття на 2011-2020 роки.

Біорізноманіття – це термінологічна парасолька для визначення різноманіття природи, яке включає в себе всі види тварин, рослин і мікроорганізмів, екосистем і екологічних процесів, що в них відбуваються.

Доля людства тісно пов’язана з біологічною різноманітністю — різноманітям життя на землі. Біорізноманіття має важливе значення для сталого розвитку та добробуту людини. Це має вирішальне значення для скорочення бідності, у зв’язку з життево важливими товарами і екосистемними послугами, які воно може надати.

            Більше 3 мільярдів людей залежать від морських та прибережних районів, в той час  більше 1,6 мільярда людей покладаються на ліси та інші лісові продукти, необхідні для виживання.

Деградація середовища проживання і втрата біорізноманіття загрожують зменшенням засобів до існування більш ніж 1 мільярда людей, що живуть в посушливих і напівпосушливих земелях. Тому стратегії по захисту біорізноманіття повинні бути розроблені, що призведе до скорочення масштабів убогості і сталого розвитку».

В Тернівському районі знаходяться унікальні природоохоронні об’єкти, відомі далеко за межами Кривбасу – Криворізький ботанічний сад НАН України (площею 52,0га), «Балка Північна Червона» загальнодержавного та місцевого значення (загальною площею 54,0га).

Ландшафтний заказник «Балка Північна Червона» має рослинний та гранітно-скелястий покрив з різновидом унікальних рослин.

Виконком Тернівської районної у місті ради сприяє у збереженні природно-заповідних заказників «Балка Північна Червона» місцевого та загальнодержавного значення та з метою охорони територій природно-заповідних об’єктів проводить: їх візуальні огляди, роз’яснювально-інформаційну роботу органам самоорганізації населення житлових масивів, мешканцям, організаціям, підприємствам, гостям району щодо питань: збереження рідкісних реліктових рослин; заборони проведення будь-якої господарської діяльності; спортивних тренувань та змагань; складування сміття та випасу худоби; організовує проведення суботників з прибирання випадкового сміття.

Також з метою збереження популяції тварин та птиці,  виконкомом Тернівської районної у місті ради доводиться інформація стосовно дотримання тиші на території лісових насаджень району в період їх розмноження.

Також на території Тернівського району розташований Криворізький ботанічний сад НАН України, в якому наукові співробітники:  проводять наукові дослідження та генетично-селекційне вдосконалення рідкісних декоративних культур; вивчають флористичні знахідки, документують для науки нові знахідки; зберігають унікальні та не до кінця вивчені гербарні зразки.

 Працівники Криворізького ботанічного саду активно співпрацюють  як з українськими науковими установами так і з закордонними.                 

            За роки діяльності  ботанічного саду створено унікальні колекції рослин, які визнано національним надбанням України.  Науковці  щорічно поповнюють колекційний фонд саду.

Завдяки перемогам у проектах   соціальних конкурсів МЕТІНВЕСТ «Місто нашими руками» вдосконалюються існуючі ландшафтні експозиції та створюються нові.

Наукові співробітники ботанічного саду проводять велику роботу з екологічного виховання населення шляхом проведення цікавих пізнавальних екскурсій та ботанічних уроків для молоді.

Метою акції є привернення уваги громадськості до проблем збереження природи, рідкісних видів рослин, виховання в дітей турботи, бережливого ставлення до довкілля, розширення знань про флору ранньоквітучих рослин нашої місцевості.

Щорічне святкування Міжнародного дня біологічного різноманіття — чудова можливість ще раз згадати про необхідність збереження біорізноманіття та усвідомити відповідальність за збереження цієї дорогоцінної спадщини для нинішніх та прийдешніх поколінь.

Збереження навколишнього середовища, раціональне використання природних багатств, гуманне ставлення до тварин - це ознаки цивілізованого суспільства.

Закликаємо всіх шанобливо ставитися до навколишнього природного середовища, берегти все те, що матінка природа дарує нам.  

11 травня 2018